Bez kategorii

Acnecol Plus plus wpływ ziół i witamin na trądzik

Pisząc o Acnecolu właściwie powinnam powtórzyć to, co już napisałam przy okazji omawiania składu i działania Visaxinum.
Tabletki te praktycznie nie różnią się w ogóle składem, chyba że minimalnie tj. zawartością konkretnych składników. Większą rozbieżność da się zauważyć przy okazji sprawdzania ceny, chociaż +/- 5 zł (30 tabletek Acnecol Plus kosztuje ok. 16 zł) raczej nie jest czynnikiem decydującym.
Skuteczność obydwu preparatów jest też bardzo podobna.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Osoby zainteresowane składem i działaniem poszczególnych składników odsyłam do postu o Visaxinum – Acnecol Plus naprawdę niczym się nie różni.
Zamiast powtarzania poprzednich informacji postanowiłam natomiast zamieścić w dalszej części postu podsumowanie skuteczności najpopularniejszych przeciwtrądzikowych składników obydwu tabletek, ale w ocenie użytkowników. Przejrzałam kilkanaście stron (w tym zagranicznych) i na tej podstawie mogę stwierdzić, że zawarte w nich zioła, witaminy i minerały najczęściej wpływają na trądzik następująco:

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Zioła a czas

Przede wszystkim efekty ich działania są wyraźnie odsunięte w czasie. Momentu, w którym cera zaczyna się poprawiać nie sposób zauważyć, czasem cały proces trwa tygodniami i miesiącami, ale niektórym osobom RZECZYWIŚCIE UDAJE SIĘ zapanować nad trądzikiem przy pomocy bratka, mniszka i witamin z grupy B. Potwierdzenia takich przypadków można znaleźć, ale trzeba się trochę naszukać. Moim zdaniem problem tkwi w braku systematyczności i samozaparcia. Mając rozległe pryszcze szukamy przecież rozwiązań dających jak najszybsze efekty, a tymczasem najpopularniejsze zioła i witaminy działają BARDZO WOLNO. Niewiele osób jest w stanie wytrwać tak długo przy ziołach.
Szybciej natomiast działają mieszanki nietypowe , ale one nie są jeszcze aż tak dobrze znane, jak mieszanki ziołowe z mniszkiem i bratkiem)

Zioła a intensywność trądziku

Zioła działają właściwie zawsze, ale mając intensywny trądzik trudno spodziewać się po nich jakichś rewelacji, szczególnie w krótkim czasie. Moja znajoma z intensywnym trądzikiem grudkowo – krostowym uparła się właśnie na stosowanie ziół i pierwsze zauważalne efekty pojawiły się u niej dopiero po pół roku picia różnych herbatek tudzież suplementacji witaminami (trochę też trwało zanim dobrała odpowiednie dawki witamin B – musisz wiedzieć, że ich przedawkowanie może się odbić na cerze równie niekorzystnie jak niedobór).

Zioła a farmaceutyki

Jedno jest pewne – zioła są bezpieczniejsze niż antybiotyki czy retinoidy, sęk w tym że w wielu przypadkach nie są w stanie dorównać farmaceutykom – na pewno nie pod względem szybkości działania (skutki działania akenorminu pojawiają się bardzo szybko). Z drugiej strony jednak przemyślane kompozycje ziołowe choć poprawiają cerę dopiero po kilku (Nonacne) a w najgorszym wypadku po kilkunastu tygodniach są zdaniem wielu osób naprawdę niezłą alternatywą dla farmaceutyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *