Bez kategorii

Eliminacja pryszczy na nogach

Trądzik Poznań to dziwna choroba (albo zaburzenie jak ktoś woli). Najczęściej pojawia się na twarzy, może też zaatakować plecy, ale zdarza się, że pojawia się też na nogach. To ostatnie zjawisko jest o tyle niefajne, że takie zajęte trądzikiem nogi (z reguły męskie i z reguły dość silnie owłosione) trudno smarować mazidłami – tzn. jest to możliwe, ale potraktowanie mazidłem całych nóg, a nawet jedynie tych miejsc, na których pojawiają się pryszcze wymaga zużycia sporej ilości maści lub kremu.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Jeśli na pryszcze na nogach pojawiają się w dużych ilościach to winne są przede wszystkim:

  • szczególnie intensywnie wariujące hormony,
  •  jakieś zaniedbania pielęgnacyjne.

Wariujące hormony najlepiej stabilizować od środka przy pomocy leków (z reguły na receptę) i / lub suplementów (takich jak np. Nonacne), natomiast jeśli chodzi o pielęgnację i ewentualne miejscowe łagodzenie trądziku –  sposoby na to jak sobie z nim radzić opisuję poniżej.

Eliminacja pryszczy – po pierwsze: przewiewne spodnie

Przewiewne spodnie to podstawa. Powinny być dość luźne (w każdym razie na tyle by nie przylegać ściśle do skóry nóg) i wykonane z oddychającego materiału – dobrze gdyby nie były barwione jakimiś uczulającymi chemikaliami, bo to też może wpływać na stan nóg. Im łatwiej oddychać skórze, tym mniej pryszczy się na niej utworzy, tym mniej będzie się pocić – to wszystko ograniczny rozwój bakterii, w tym bakterii trądzikowych.

Eliminacja pryszczy – po drugie: tonik z cytryny

Sok z cytryny jest świetnym środkiem przeciwtrądzikowym. Możesz go pić – w rozcieńczeniu, po prostu wciskaj cytrynę do herbaty albo mieszaj sok z wypijaną na co dzień wodą. Z soku możesz też przygotować tonik przeciwtrądzikowy, który świetnie rozprowadzi się na nogach – w każdym razie znacznie lepiej (wygodniej) niż przeciętne mazidło. Wymieszaj sok z wodą – w proporcjach mniej więcej pół na pół lub trochę zwiększ przewagę soku i smaruj tym tonikiem miejsca tworzenia się przyszczy na nogach. Najlepiej wieczorem – rano umyj nogi. Po mniej więcej dwóch tygodniach trądzik powinien się radykalnie zmniejszyć.

Po trzecie: olejek z drzewa herbacianego

Użyj czystego olejku, albo rozcieńcz go dowolnym olejem spożywczym. Stosuj na pryszcze punktowo nie zapominając o bezpośrednim otoczeniu pryszczy. Po pewnym czasie (kilkunastu minutach) przemyj nogi ciepłą wodą (jeśli przeszkadza ci zapach olejku), albo po prostu zostaw do następnego mycia. Olejek działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dość szybko powinien ci pomóc. Jest zresztą często dodawany do środków przeznaczonych do punktowej walki z pryszczami.

Po czwarte: szoruj nogi mydłem przeciwbakteryjnym

Czyli takim, które przeznaczone jest m.in. dla osób z trądzikiem. Przyszcze na nogach zredukujesz jeśli w trakcie codziennej toalety dokładnie namydlisz nogi tym mydłem, pozostawisz na kilka minut, a potem dokładnie spłuczesz. Powinno pomóc.

Na koniec jedna ważna uwaga: jeśli włoski na nogach ci przeszkadzają to mimo wszystko raczej ich nie usuwaj wtedy, gdy masz spore problemy z trądzikiem, wszelkie uszkodzenia i podrażnienia skóry (może do nich dojść w trakcie depilacji) mogą zaostrzyć objawy trądziku i zwiększyć ilość pryszczy na nogach. Jeśli zdecydujesz się na aplikację kosmetyków przeciwtrądzikowych wybieraj takie, które mają żelową (rozwodnioną) konsystencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *